הרב דוד הכהן

בר מצווה מוצלחת, מתחילה בהכנה טובה.

הגיל שבו מגיעים למצוות על פי המנהג היהודי הינו מרגש עבור כל נער. גם במשפחות חילוניות עורכים את הטקס על כל מנהגי המסורת הכרוכות בטקס זה. גם אם חגיגת בר המצווה, אינה נעשית בפאר והדר, יש לזכור כי יש להכין את נער בר המצווה לקריאת הפרשה, הדרשה והשינון הנכון והטעמה של ההקראה, חייבת להתבצע באמצעות מורה שהוא רב.

בחירה של הרב – הכנה לבר מצווה

יש לבחור את הרב הנכון כגון רב שיש עליו המלצות רבות. הרב דוד  הכהן הכנה לנער בר המצווה כבר עוסק בתחום זה שנים רבות ויודע להכין את הנער, כך שכאשר יעלה בבית הכנסת בשבת חתן לקרוא את הדרשה שלו הנער יהיה עם הרבה ביטחון ויקרא בהטעמה על פי מנהגי יהדות ספרד.

יש לדעת, כי קיימים מנהגים שונים לגבי תפקידו של חתן בר המצווה. בקהילות שונות, נהוג כי בזמן העלייה לתורה, קורא חתן בר המצווה קטע אחד או יותר, משבעת הקטעים וכן את המפטיר וישנם כאלה, הנוהגים לקרוא את ההפטרה.

דף הביתהעלייה לתורה וההכנות הדרושות לכך

החלק שדורש את רוב ההכנות לחתן בר המצווה, הינה העלייה לתורה.  זו תהיה לרוב, הופעתו הראשונה של הנער מול הרבה אנשים ודווקא בהופעה זו, יהיה עליו לזכור טקסט ארוך מתוך פרשת השבוע, כאשר מדובר על נער חילוני, הקראה עם טעמים, ללא שגיאות תהיה קשה עבורו. זו הסיבה השיש להכין מראש את הנער וללמדו את הטקסט בצורה נכונה ואף בעל פה. אפ רב מנוסה כמו הרב דוד הכהן הכנה לנער בר מצווה, אשר מכין את הנער לקריאה נכונה שוטפת. בתורה ישנם טעמים וניגונים, במיוחד בהקראה של הדרשה או הפרשה שאותה צריך ללמוד הנער. לימוד הטקסט באמצעות הרב דוד הכהן, יסייע לנער להתחבר לפרשת השבוע שמוקראת סביב תאריך לידתו של הנער, מה שעשוי יהיה לחבר אותו יותר לאירוע.

בחירת מורה נכון שיתאים עבור נער בר המצווה

באמצעות מורה מיוחד לבר המצווה שלרוב, רצוי כי יהיה זה רב, הנער יידע, כיצד לקרוא נכון. לימוד לבר המצווה,  הוא דבר נפוץ גם היום, כך שלא יהיה קשה לאתר את הרב הנכון. יש לוודא בנוסף, כי הנער יאהב ללמוד את הדרשה עם אדם מנוסה ונעים הליכות, כמו הרב דוד הכהן הכנה לנער בר מצווה, אשר הכין מאות חתני בר מצווה בהצלחה רבה.  יש לבחור את הרב המתאים לקהילה שלכם אם מדובר על עדות יהודי ספרד או אשכנז, מה שיקל וימקד עליכם את הבחירה.הרב בביצוע חופה וקידושין 

לחזרה לדף הבית

מה בנכם יקבל אצל הרב דוד?

מפגש

פגישה

לפני תחילת ההכנה, הרב דוד יפגש עמכם לקבלת אינפורמציה.

הכנה

במפגש הרב ישמע מכם את רצונותיכם ותעשן התאמת ציפיות עבור בנכם.

סיכום

בסיום המפגש תקבלו חוברת סיכום הכוללים נוסח הפרשה, סגנון הדרשה, מה צריך ועוד.

הכנה

פרשת השבוע

הכרב דוד כהן יכין את בנכם לקריאת פרשת השבוע בבית הכנסת בנעימות ובזמרה.

דרשה

הרב דוד כהן יכין בתיאומכם את דרשת הבר מצווה עבור בנכם עד לבקיאות מלאה של הנער העולה.

חזרה

חזרה נוספת וסוג של מבחן כדי לוודא שנהער מוכן לקראת יומו הגדול

רענון

חזרה מהירה

בימים שלפני טקס הבר מצווה, הרב דוד יחזור עם בנכם על החומר הנלמד וזאת כדי לרענן את זכרונו ולמטב את התוצאה הטובה ביותר.

סיוע

במידת הצורך, הרב דוד יסייע לילדכם אף בבר מצווה או בשבת חתן בעת העלייה.

מזל טוב

נאחל לכם הרבה מזל טוב ובהצלחה

מעוניינים לשמוע עוד?

צרו קשר כעת עם הרב דוד הכהן