• 050-994-5111
  • daniel9945111@gmail.com
  • 8:00 - 19:00
Menu

שבע ברכות

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

שנן ברכות שנאמרות תחת החופה, כאשר הבולטות ביניהן הינן שבע ברכות. ישנה משמעות עמוקה ומסרים לבני הזוג . בברכות אלה ישנם שני מוטיבים, הראשון הוא ההודיה והשני הוא התפילה. הברכה מתחילה עם ברכת היין “ברוך אתה אדוני אלוהינו מלך העול בורא פרי הגפן”. היין ביהדות נחשב למשקה חשוב היות והוא מיוצר מענבים והוא אף משמח לבב אנוש. הזוג מודע למעמד שבו הוא נמצא ואין מדובר רק בטקס, כי אם בהבנה שהזוג עומד במעמד חשוב בחייו. ביהדות, הנישואין הם רק התחלה ועל הזוג לטפח את הנישואין. הברכה השנייה היא “שהכול ברא לכבודו” ברכה זו הינה על בריאת העולם שהוא נברא לכבודו של הקב”ה. הכוונה היא שאנו כבני האדם, מחויבים לחפש אחר הקב”ה ולא אחר העולם וכן את תכלית בריאתנו.

הרב דניאל כהן - שבע ברכות

המשך הברכות בשבע הברכות

הברכה השלישית מתוך שבע ברכות , הינה:” ברוך אתה ה’ אלוהינו מלך העולם יוצר האדם”. קיים מסר עצום בברכה זו, שכן היא דומה בעצם לקודמתה היות ואיך אדם ישלים את חציו?. הברכה הרביעית היא:” ברוך אתה ה’ אלוהינו מלך העולם, אשר יצר את האדם בצלמו”. כאן קיים ביטוי לשמחה על הזיווג. על פי המסורת היהודית- האדם נברא כשהוא זכר ונקבה. הברכה החמישית הינה :” שוש תשיש ותגל העקרה בקיבוץ בניה לתוכה” ועדות המזרח מוסיפים במהרה “בשמחה ברוך אתה ה’ משמח ציון בבנייה”. בברכה זו מזכירים את ירושלים. כלומר הזוג חייב תמיד לזכור את הקהילה שאליה הוא שייך.

המעמד ברכה זו, אנו נושאים תפילה גם לעם ישראל, בשיבת ציון ובבניית ירושלים. {אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני}. הברכה השישית היא:” שמח תשמח רעים האהובים כשמחך יצירך בגן עדן מקדם ברוך אתה ה’ משמח חתן וכלה”. מדובר על חתונה שנעשתה מתוך בחירה ולא מתוך לחץ. אנו מברכים את החתן והכלה בזיווג מוצלח. הברכה השביעית והאחרונה מתוך שבע ברכות היא :”ברוך אתה ה’ אלוהינו מלך העולם אשר ברא ששון ושמחה, חתן וכלה, גילה, רינה, דיצה וחדווה, אהבה ואחווה שלום ורעות במהרה, ה’ אלוקינו ישמע בערי יהודה ובחוצות ירושלים, קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה.

הצורך במניין לאמירת שבע הברכות

לשם אמירת שבע ברכות, יש צורך במניין. לפחות אחד מהמשתתפים צריך להיות אורח חדש שלא השתתף בסעודת 7 ברכות של הימים הקודמים או בחתונה עצמה. אורח זה צריך להיות מספיק חשוב כי מרבים בשבילו בסעודה. על פי ההלכה, מוגדר אדם זה בור “פנים חדשות” כאשר עורכים 7 ברכות בשבת, אין צורך בפנים חדשות היות והשבת עצמה, מהווה אורח חדש שמרבים עבורו בסעודה.

משמעות הספרה “7” ביהדות היא גדולה כמו: 7 ימי השבוע, 7 יבשות, 7 פתחים בראש האדם, שנת שמיטה, ספירת העומר, שבעה שבועות, שבעה ימי פסח, שבעה ימי סוכות, שבעה ימי אבלות, שבעה ימים הקיפו את חומות יריחו, שבעה ימי טהרה, שבעה שופרות ועוד. הספרה 7, משמשת אבן יסוד לאורך כל פרשיות התורה.

שבע ברכות עם הרב המזמר דוד  הכהן

אחד מהטקסים החשובים בזמן החופה, הוא טקס שבע ברכות, כאשר יש לברך את בני הזוג. כאשר תזמינו רב מזמר לטקס חשוב זה, באמצעות השירה והפיוטים שלו, הברכות תהיינה מעצימות יותר והאווירה אף היא, תישא אופי רוחני יותר. יש לבחור את הרב האידיאלי שיש לו רקע מוזיקלי עשור וניסיון רב בשנים, לאחר שכבר ערך מאות טקסים. כזה הוא הרב דוד הכהן, שהוא דור שני לפייטנים. הרב הינו רב של גן יבנה  והוא עוסק במגוון פעילויות דתיות כגון: טקסי ברית מילה כאשר הרב עצמו הינו מוהל מוסמך שנים מטעם הרבנות הראשית לישראל. הרב דוד עורך טקסי חופה וקידושין, טקסים כגון זבד הבת, הכנה לבר מצווה, פדיון הבן ועוד. קולו הערב של הרב כהן, גרם למשפחות שערכו אירועים משפחתיים חשובים לזכור היטב את האירוע שהיה בעל אווירת קדושה שמחה ומיוחדת.

פוסטים אחרונים באתר

רב לחתונה

בחירת רב לחתונה

ההכנות לחתונה בעיצומן וההתרגשות בשיאה, אחת המשימות היא לבחור רב שינהל את טקס החופה לפי כללי חופה וקידושין. הטקס עומד במרכז החתונה

ארבעת המינים בסיטונאות

ארבעת המינים בסיטונאות

בפרוש עלינו חג הסוכות הקרב ובא, אחת המצוות החשובות בחג היא ללא ספק מצוות ארבעת המינים. המצווה כוללת ארבעה מינים ואלו הם:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן