קורס מוהלים – קיום המצווה הראשונה של עם ישראל 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

על ערכה הרב של ברית המילה ביהדות ניתן ללמוד מעצם היותה המצווה הראשונה שנצטווה בה היהודי הראשון בעולם, הלא הוא אברהם אבינו. זוהי גם המצווה הראשונה שמקיים כל יהודי זכר, בגיל שמונה ימים בלבד. 

מהי המשמעות של ברית המילה ומתי לא ניתן לקיים אותה ?

כלפי העולם החיצוני, ברית המילה למעשה מסמנת את הכנסתו בברית שחתם אברהם עם האלוקים ומייחדת אותו כחלק מהעם הנבחר. עבור עולמו הפנימי של אדם, ברית המילה מסמנת את אמונתו. 

יחד עם זאת, אם התינוק חולה בצהבת או בכל מחלה שהיא או שהוא נולד פג, יש לדחות את ברית המילה עד שהתינוק יהיה חזק דיו להיות נימול. 

מהו תפקידו של המוהל בברית המילה?

תפקידו של המוהל במהלך טקס ברית המילה הוא להכין את התינוק ואת הוריו להליך, לבצע את פעולת המילה וגם לעקוב אחר החלמתו התקינה של התינוק.

מה כולל קורס מוהלים?

על מנת להיות מוהל בישראל יש לעבור קורס מוהלים אשר כולל לימודים תיאורטיים, הכשרה בתחום הכירורגי והכנה למבחנים המעשיים שנערכים בסופו של הקורס. 

תוכנית הלימודים כוללת לימוד של ההיסטוריה של ברית המילה, הליך הכנה לטקס ברית המילה, טכניקות מילה שונות וההיבטים הכירורגיים שכרוכים בהן, הכלים המשמשים למילה, חיטוי וניקוי של כלי המילה, דרכי הטיפול בתינוק לאחר המילה והתמודדות עם מצבים רפואיים שונים וסוגיות הלכתיות יוצאות דופן. 

מה נדרש כדי להתקבל ולקבל רישיון?

בשל אופי המצווה וכל הכרוך בה, קורס מוהלים מתאים למי שהוא בעל חוסן נפשי ויש לו היכולת לעבוד תחת לחץ. בנוסף, נדרש אישור על לימודים במסגרת תורנית, המלצה מרב או ריאיון אישי.

בסיום הקורס עובר התלמיד תהליך שעליו אחראית הוועדה לפיקוח על המוהלים של משרד הבריאות. התהליך כולל ריאיון אישי, מבחן הלכתי, מבחן רפואי ומבחן מעשי בשטח שבו מוהל מפקח שמונה על ידי הוועדה מגיע לברית מילה שמנהל התלמיד ובוחן את אופן ניהול הטקס, רמת הניקיון של כלי המילה, עמידה בנהלי העבודה וההלכות וכדומה. 

פוסטים אחרונים באתר

רב לחתונה

בחירת רב לחתונה

ההכנות לחתונה בעיצומן וההתרגשות בשיאה, אחת המשימות היא לבחור רב שינהל את טקס החופה לפי כללי חופה וקידושין. הטקס עומד במרכז החתונה

ארבעת המינים בסיטונאות

ארבעת המינים בסיטונאות

בפרוש עלינו חג הסוכות הקרב ובא, אחת המצוות החשובות בחג היא ללא ספק מצוות ארבעת המינים. המצווה כוללת ארבעה מינים ואלו הם:

מסך ירוק - גרין סקרין

גרין סקרין לאירועים – מסך ירוק

כאשר אנו מתכננים אירוע, כל סוג של אירוע, אנו תמיד מחפשים אחר אטרקציות לאירועים. האטרקציות מאפשרות לנו להכניס עוד עניין ובידור לאירוע

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן