בחירת רב לחתונה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

ההכנות לחתונה בעיצומן וההתרגשות בשיאה, אחת המשימות היא לבחור רב שינהל את טקס החופה לפי כללי חופה וקידושין. הטקס עומד במרכז החתונה והוא הסיבה לשמה התכנסו האורחים לחגוג ולשמוח יחד עם הזוג וההורים.

רבנים מחתנים יכולים להגיע לכל מקום, אולמות בנתניה, גני אירועים בדרום, חופות על חוף הים או בחצר של ההורים. השאלה החשובה היא איך נבחר רב שיענה על הציפיות שלנו ושינהל את טקס החופה בדרך שמתאימה לנו. בשורות הבאות נפרט מספר טיפים לבחירת רב לחתונה.

החלטה משותפת

קחו לכם רגע בתוך המרוץ לחתונה ודברו ביניכם על הרב. מהן הציפיות שלכם כזוג, מהרב בחתונה? באיזה אופן תרצו שהטקס יתנהל, מהו אורכו? מה מתאים לכם ומה לא? קליל, מצחיק או רציני. לפעמים השיקול שלכם הוא הכבוד שאתם רוחשים להורים ולרצונותיהם. כל עוד זה אינו מפריע לכם, לכו על זה. 

בודקים את כל האפשרויות

קיימות אפשרויות לבחירת הרב המתאים. נפרט מספר דוגמאות עיקריות: 

  • רב מהמועצה הדתית. כל זוג יכול לבחור רב מתוך רשימה של רבנים אשר רשומים במועצה הדתית. האגרה שמשלמים ברבנות כוללת גם תשלום על שירותיו של הרב ביום החתונה. יתכן ויהיה צורך בתשלום על נסיעותיו.
  • רב מעמותות רבניות. בחירת רב מתוך עמותות רבניות שהוקמו מתוך הציבור הדתי-לאומי כמו ארגון צהר. ארגון זה כולל מספר רב של רבנים מחתנים, בהתנדבות המנהלים טקסים בגמישות לפי תכנון מוקדם עם הזוג.
  • רב עם מהלך טקס מיוחד כדי שהטקס יהפוך מיוחד או קליל יותר. דוגמאות נפוצות הן רב מזמר שישיר פיוטים ושירים אחרים במהלך החופה וישתף את המשפחה והאורחים בשירה, רב שמנהל את הטקס בהרבה הומור ובאווירה קלילה, רב שמספר את סיפור ההיכרות של הזוג ועוד. קראו עוד בנושא.
  • רב מוכר. בחירה ברב שראיתם אותו מנהל טקס חתונה, רב ששמעתם עליו מחברים, יתכן ויש לכם קרוב משפחה שהוא רב מחתן או רב ידוע אחר שחלמתם עליו כעורך הטקס שלכם.

תיאום ציפיות עם הרב הנבחר

יש הבדל בין הרבנים בסגנון וביצירתיות. ערכו פגישה מקדימה עם הרב שבחרתם, שאלו אותו את כל השאלות. הרב יעבור איתכם על הטקס ויבצע איתכם התאמות ככל האפשר, לפי רצונכם. 

תאמו עם הרב את אורכה של החופה, הרבנים יכולים לקצר או להאריך בטקס, הכול תלוי במידת ההקפדה של הרב וברצון שלכם. 

תאמו אתו את מידת ההקפדה על המרכיבים הדתיים, הוספת מרכיבים חילוניים, המוזיקה שתרצו להשמיע בחופה, האם תוכלו לשאת דברים או לומר כמה מילים אחד לשנייה, האם תרצו לשתף קרובי משפחה בקריאת הברכות. ולבסוף תאמו עמו את הסדרת התשלום.

לסיכום, האפשרויות לבחירת הרב הן רבות. בחירת הרב המתאים שינהל עבורכם את הטקס תלויה ברצונות ובציפיות שלכם מטקס החופה ובדרך בה תרצו שהרב ינהל אותה, ארוך, קצר, קליל או רציני לפי הבחירה שלכם.

פוסטים אחרונים באתר

ארבעת המינים בסיטונאות

ארבעת המינים בסיטונאות

בפרוש עלינו חג הסוכות הקרב ובא, אחת המצוות החשובות בחג היא ללא ספק מצוות ארבעת המינים. המצווה כוללת ארבעה מינים ואלו הם:

מסך ירוק - גרין סקרין

גרין סקרין לאירועים – מסך ירוק

כאשר אנו מתכננים אירוע, כל סוג של אירוע, אנו תמיד מחפשים אחר אטרקציות לאירועים. האטרקציות מאפשרות לנו להכניס עוד עניין ובידור לאירוע

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן